Még karácsonyi ajándék gyanánt került tulajdonomba ez a letisztult okosóra és úgy gondoltuk, hogy érdemes megosztani veletek .
Mert jó vásárlás előtt tájékozódni a kiválasztott eszközről valamilyen szinten, mások tapasztalatát figyelembe venni esetleg.
Mivel meglepetésként ért- mi értelme az ajándéknak akkor ha nem- ezért nem tudtam túl sok mindent róla. Igazából semmit.
Kinézet
Akkor ugorjunk is neki. Külsőre egy egyszerű nem túl bonyolult okosóráról van szó. Nem áll el túlságosan mikor viseli az ember, mert vannak olyan típusok amik igen csak nem veszik észre a tulajdonosaik és viszonylag dizájnos is. A 39,62mm/ 1,56″ átmérőjű érintőképernyő alatt egy home gomb található, ami hosszan megnyomva a ki és bekapcsolást is szolgálja a képernő lezárása mellett. A kijelző felett pedig egy beépített kamera és egy mikrofon van.
A hátlapját levéve láthatóvá válik a hangszóró és ha kivesszük a 380mAh Lithium-Polymer akkumulátort akkor a SIM kártya foglalatot és a microSD kártya bővítőhelyeket láthatjuk.A SIM kártya micros méretű tehát amennyiben nano méretű SIM-et tennénk bele, a neten találhatók olyan bővítők amellyel ezt a problémát orvosolni lehet. Memóriát tekintve egészen 32 GB-ig lehet bővíteni.Tölteni az oldalán található micro usb bemeneten keresztül tudjuk. Mindössze 45 perc alatt teljesen feltölt és amennyiben nem nyomogatjuk állandóan úgy két napot egyszerűen, de néhány esetben akár hármat is kibír.
Az óra szíja meglepően kényelmes amellett, hogy ilyen kemény anyagból van. A külső részén levő minta nem túl csicsás, viszont azt nem értem miért kellett a belsejébe olyan redőket tenni, valamint teljesen indokolatlannak tartom a 2 db rögzítőt amit akkor használunk amik már felvettük az óránkat és hosszú a szíj.
Ami a fizikai tuladjonságokat illeti.
Mint azt a legtöbb okosórától már megszokhattuk a méretek terén ez is valamivel nagyobb klasszikus társainál, és ez itt sincs másképp, a DZ09 ugyanis 43,5 x 40 x 9,8mm-et zár be. Azonban ettől függetlenül a súlya nem több, mint 78 gramm, köszönhetően a rozsdamentes acél konstrukciónak.
Alapvető funkciók.
Ahhoz képest, hogy nem egy nagyon drága eszköz eléggé sokoldalúnak mondható.
Magyarországon minden telefonszolgáltatót támogat és kártyafüggetlen a készülék. Hívást kezdeményezni, és fogadni is tud, mind Android, mind iOS rendszerekbe amennyiben a SIM kártya benne van.Viszont SMS-t küldeni csak Android készülékre tud. A telefonkönyvet valamint a hívásszionkronizálást tekintve szintén támogatja mindkettőt. Hívásnapló,Beállítások, Fájlkezelő,Galéria, Ébresztőóra, Bluetooth, Naptár, Emlékeztető funkciók, Számológép és Hangfelvevő is megtalálható benne. A beálításokban személyre szabhatjuk bizonyos keretek között a csengőhangot és a hátteret.
Multimédia és egyéb
A kamera egy 2 megapixeles egyszég ami png és jpg formátumokban készít képet.Valamint a telefon támogatja a gif formátumot. Nem emiatt fogja valaki megvenni abban biztos vagyok. Zenelejátszót tekintve használhatónak mondható mp3 és mp4 fájlokat képes lejátszani, meglepően jó hangszóróval rendelkezik.
Rendelkezik továbbá egy alvásfigyelő funckióval, és bár a Sleep As Android alkalmazással még nem teszteltem le, kételkedem a kompatibilitásában. A funkció aktiválásával a készülék figyeli a mozgást, rögzíti azt és értékeli és aszerint ébreszthet minket mikor vagyunk a legkipihentebbek. Lépésszámláló. No comment. Böngésző, Facebook, Whatsapp, Twitter. Nos ezekhez nem tudok mit hozzáfűzni, hiszen akármennyire is van mobilinternet a SIM kártyán nem sikerült beüzemelni azt. Antilost. Azt hiszem ez az egyik leghasznosabb mind közül. Amennyiben bekapcsoljuk akkor bizonyos távolság után figyelmeztet bennünket a telefon hiányára. Természetesen, ha a bluetooth kapcsolat fent áll a telefonunkkal.
Bluetooth kapcsolattal használható funkciók
Az óra 3.0 -ás bluetooth verzióval rendelkezik. Fontos, hogy letöltsük a BT Notification nevű programot amivel kapcsolódni tudunk a telefonhoz. Miután szinkronizáltunk képesek leszünk a telefon névjegyzékét elérve hívást indítani, és úgy beszélgetést folytatni mint Michael Knight és KITT , ami azért elég király. Távoli értesítés esetén Gmail és Facebook csak, hogy a legfontosabbakat említsem. Zene lejtászást tudjuk vezérelni, amennyiben nem az óra memóriájából szeretnénk ezt megtenni.
Összefoglalás
Habár én nem tudtam minden funkciót működésre bírni, egy kis keresgélés után rátaláltam arra, hogy legalább 3 féle firmware verizó létezik. Melyek alapvetően hasonlóak, azonban techinkai problémákból adódóan nem sikerült a legfirssebb változatot telepíteni. Tegyük fel nem akarsz facebook-ozni és e-mailt írni akkor teljesen megéri az árát. Ami fontos mint a hívás és az SMS az működik ahogy kell. Vannak olyan funkciók is amik akkor is amikor nem szeretnéd. A délután kettőre állított ébresztőt hajnal kettőkor is jelzi.
Párszor leöntöttem már vízzel véletlenül – el ne mondjátok senkinek – és semmi baja. Egy darabig telefonként használtam, mert nem volt más. Az, hogy ilyen pici az érintőképernyője maga után vonja azt, hogy nem ajánlott SMS-ben regényt írni. Még a legrövidebb “Hello, World” üzenetet is percekig tartott bepötyögnöm. Azonban, ha 4000 forintom lenne és választhatnék, hogy erre az órára vagy egy igen görbe estére költhetném, akkor az órát választanám mindenképp.
Ha tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, illetve osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Amennyiben nem szeretnétek lemaradni a további tartalmainkról sem, akkor pedig iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, vagy kövessetek minket az alábbi közösségi média platformok bármelyikén.
Mégegyszer köszönjük a figyelmeteket!
Facebook: https://facebook.com/teglaslaszlo
Twitter: https://twitter.com/teglas_laszlo/
Instagram: https://www.instagram.com/teglaslaszlo/
Email: teglas.laszlo@mndsblog.com
© Téglás László
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014