Movie Night: Ocean’s Eleven

Movie night sorozatunk mai részében Steven Soderbergh, 2001-es klasszikusát az Ocean’s Eleven-t dolgozzuk fel.

Azok akik velem egy korúak nyilvánvalóan ismerhetik a ezt az alkotás, hiszen hasonlóan a Reszkessetek Betörők, Függetlenség Napja, illetve Bud Spencer és Terence Hill filmekhez.

A kereskedelmi csatornák ezt is temérdekszer játszották már le. Azonban, itt felmerül a kérdés, egy egyszer nézhető filmről beszélünk? Vagy bármikor meg lehet ismételni a megnézését?

Nos ilyen téren talán eltérhet a véleményünk. Hiszen részemről ez volt talán a 45-ik alkalom, hogy végig néztem a közel két órás tervezést, kivitelezést, és rablást a Bellagio, a Mirage és az MGM Grand kaszinóiról. Igaz ez volt az első eset, hogy eredeti nyelven tettem mindezt!

Viszont kezdjük is el, a Movie Night ezen részét, mert már most úgy érzem, hogy elég hosszú tartalom elé nézünk. Mindenek előtt tekintsük meg a film hivatalos előzetesét.

És ebből az előzetesből azért elég jól kiderül, hogy mi is történik majd a komplett film során.

Így tehát egy kicsit félretérve a történetet, kezdjük rögtön a képi világgal.

Ilyen téren köszönhetően a Blu-Ray minőségnek melybn a filmet néztem nem lehet panaszom. Mind a megvilágítás, a hangulat, és a vásznon látható cselekmények úgy lettek megoldva, hogy egyszerűen ott érezhetjük magunkat a történések közepében. És úgy tekinthetjük meg ezeket a képsorokat, mintha a kamera a saját szemünket tükrözné.

Színészi munka, és karakterek

Bár a legtöbb filmet kritizálnám azért, ha az első 15 percbe zsúfolná be az összes szereplőt, és el is várná tőlünk, hogy mindegyikük nevére emlékezzünk. Itt azonban akárhogy is nézem lehetetlen lett volna másképp megoldani a dolgot. Hiszen egy ekkora szereplőlistával rendelkező film esetében, főleg úgy, hogy minden egyes karakter szükséges ahhoz, hogy a rablás végbemenjen lehetetlen lett volna mást tenni.

Igaz, hogy nem 15, hanem 25 percet kaptunk a rendezőtől arra, hogy megjegyezzük a neveket, a szerepeket, és azt, hogy kinek-mi a szakterülete. Nagyban megkönnyítette azonban a dolgunkat az, hogy egyszerű nevekkel kellett dolgoznunk.


Daniel Ocean (George Clooney)o11cl-brn-main1

George Clooney csak úgy mint sokaknak talán nekem is egyfajta favorittá vált az idők során. Bár nem mondom, hogy nem akadtak rossz filmjei. Azonban ez volt az a szerep amiben igazán tündökölt. A sármos, mindenre kész tolvaj, aki ott veri át a rendőrséget, a kaszinókat, és alapvetően az emberiséget ahol tudja.

Alapvetően egy humoros, elszánt, és a szokásos hibákkal megáldott vezetőt kapunk tőle. És erre a szerepre kifejezetten jó választás volt Mr. Clooney.

Rusty Ryan (Brad Pitt)oe1-rrcrm-med1-e1355757890835

Gyakorlatilag Brad Pitt más névvel. Az egész film során olyannyira megpróbálta saját magát adni, hogy az valami félelmetes.

Gondolom nektek is feltűnt, (már amennyiben láttátok a filmet), hogy Rusty állandóan valamilyen kaja körül lebzsel, és úgy próbálja meg kiosztani a csapat többi tagjának a feladatokat, vagy próbálja megtalálni a tökéletes jelölteket a rabláshoz.

Ez a vásznon megjelenített ötlet pedig Brad Pitt és Steven Soderbergh fejéből pattant ki. Hiszen a színész elkezdett panaszkodni valamilyen téren a rendezőnek, hogy nincs elég idő a forgatási szünetekben normális ebédre. Így hát mondhatni erre a “kérésre” reagálva írták bele a forgatókönybe a karakter ezen aspektusát.

Azonban akárhogy is nézem, pontosan ilyennek képzelem el Brad Pitt-et a való életben. A mindig stílusos, mindig mindenre választ adni képes, rosszfiúnak.

Ez pedig tökéletesen adja a vásznon!

Terry Benedict (Andy Garcia)

andy-450x581Bár nem sok Andy Garcia filmhez volt szerencsém, mégis azt kell, hogy mondjam ez az a szerep volt az amit nagyon is át tudott élni.

Mármint mondjátok nekem azt, hogy nem hinnétek el, hogy az adott ember nem üzemeltet három casino-t Las Vegas-ban csak ez alapján az egy kép alapján?!

Mellékszereplők

Bár ezt nehéz mondani, és így kijelenteni, hiszen minden színész szerves részét képezi a filmnek, és a forgatókönyvíró, és a rendező sikeresen hiteti el velünk, hogy a 11 emberből egyik sem pótolható. És akár csak egy hiányzó láncszem nélkül meghíúsulthatnak a tervek!

Egyesével kiemelni bárkit is a jó teljesítménye miatt felesleges lenne, hiszen akkor egy komplett listát kaphatnánk minden egyes résztvevőről.

Azonban a mellékszereplőkre szabott szövegkönyvek, és háttértörténetek közül a legfájdalmasabb az a döntés volt, miszerint a Basheer Tarr karakterét megformáló Don Cheadle megpróbálták beállítani egy londoni cockney-nak, na ez egy kicsit fájdalmas volt. Legalább vettek volna fel erre a szerepre egy brit színészt, hiszen az, hogy Mr. Cheadle a Missouri állambeli Kansas City-ből származik, az szinte fájdalmasan lerí róla. Mindezt pedig megfejelni azzal, hogy egy brit akcentust próbál hozni, és ezt keveri azzal a fajta londoni szlengel, amit még némelyik helyi londoni sem ért meg, az nem tett túl jót a filmnek.

Nos bár tudom ez egy jóval rövidebb Movie Night epizód volt, mint az eddig megszokottak. A fentebb említettek alapján a film tőlünk az alábbi értékelést kapta.

4-out-of-5

Összegzés

Gondolom azt már most sejthetitek, hogy mi lesz az elkövetkezendő két hét témája a Movie Night cikkeknek?! Hiszen mégiscsak egy film trilógiáról beszélünk. Amit alapvetően mindenkinek tudnék ajánlani. Akár egy hosszabb utazáshoz, akár csak esti kikapcsolódáshoz.

A szereplőválogatással abszolút nem lőttek mellé, ahogy a zenei és a képi világgal sem. És talán ennek köszönhető, hogy számomra mindenképpen egy bármikor és bármennyiszer nézhető filmmé nőtte ki magát az Ocean’s Eleven.

Ezzel pedig el is érkeztünk a mai Movie Night epizódunk végéhez. A holnapi nap során természetesen jelentkezünk az Életünk ABC-i következő részével. És remélhetőleg még több akciós ajánlattal.

Addig is, ha tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Ha nem szeretnétek lemaradni a további tartalmainkról sem, akkor iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül. Illetve kövessetek bennünket az alábbi közösségi média platformok mindegyikén.

Köszönjük, hogy ismét velünk tartottatok! Hamarosan ismét jelentkezünk!


icon-facebook-50x50       twitter_Color_Icon     instagram-logo-homepage-50x50   tumblr-50x50 gmail

Szutor Márk

Facebook page: https://www.facebook.com/mndblog/
English Blog: http://www.markszutor.wordpress.com/
Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
YouTube: http://www.youtube.com/user/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Path: http://www.path.com/profile/1M1AT0
Email: youtube.szutormark@outlook.com

© Szutor Márk
Copyright by M&D’s Blog 2014 – ©

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.