Sziasztok!
Bár tudom, hogy a friss filmek azok leginkább, amiről az emberek olvasni szeretnének egy pár sort. Azonban úgy gondolom, hogy ezt a történetet nem sokan láttátok, és mivel most már másodszorra nézem meg, 24 órán belül.
Ennek megfelelően arra a következtetésre jutottam, hogy ha új film, ha nem, akkor is megírom nektek a Whiskey Tango Foxtrot filmkritikáját.
És bár a kiadástól számítva lassan egy év is eltelt. Ettől függetlenül ezt indokoltnak érzem.
Innentől kezdve ugyanis a cselekmény részletei következnek. A film jelenetei, és forgatókönyve igaz történet alapján íródott.
Kim Baker úgy dönt, hogy felpezsdíti unalmas életét. Otthagyja kényelmes irodai állását New Yorkban, és elvállal egy afganisztáni megbízást. Kalandjai eleinte a szokásos kultúrsokk-sablonokból építkeznek, kezdetben igencsak alkalmatlan módon áll az előtte álló feladathoz, illetve egy számára szokatlan és bizarr világba kerül, ahol az újságírók lakhelyén pornófüggő tolmácstól az akcentust színlelő biztonságiakon át a szexuális ajánlatokat tévő államügyészig mindenkinek van valami defektje.
Ahogy azonban a játékidő előrehaladtával Kim egyre jobban megszokja a körülményeket, az alkotás is egy komolyabb hangvételre vált, elsősorban az újságírói felelősség kérdésére, valamint az izgalmas, de alapvetően nem normális életvitel fenntarthatóságára helyezve a hangsúlyt. Ezzel egyértelműen egy kevésbé szórakoztató szakaszához érkezik a film, ráadásul a forgatókönyvnek kell egy kis idő, mire itt is el tud szakadni az elődök által megfogalmazott gondolatoktól. Ettől függetlenül túlzás lenne azt állítanom, hogy a Whiskey Tango Foxtrot sok újat mond a témában, de legalább valamennyire a konkrét helyzetre igyekszik reflektálni általános igazságok megfogalmazása helyett.
Értékeljünk
Összességében a mű rengeteget köszönhet a Glenn Ficarra – John Requa rendezőpárosnak, akik megmutatták, hogy kellő érettséggel és odafigyeléssel egy elcsépeltnek tűnő témából is képesek egy emlékezetes és szerethető filmet faragni.
Ennek megfelelően tőlünk megérdemli a maximális pontszámot!
Összegezzünk
Lehet, hogy nem látni a filmben eget rengető üzeneteket, sokkoló drámát és őrületesen vicces poénokat. Mégis intelligens gondolatokat közvetít, egy-egy alakja vagy jelenete garantáltan meg fog ragadni bennünk, és bár a finálé már-már közhelyesre sikerült. Ettől függetlenül mindenkinek bátran ajánljuk!
Szutor Márk
Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
YouTube: http://www.youtube.com/user/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com
© Szutor Márk
Copyright by M&D’s Blog 2014 – ©