Nos, ezen a héten szintén egy olyan alkalmazásról olvashattok, amely nem csak Android hanem iOS rendszeren is elérhető.
Egy külföldi utazás során elég sok dolog sülhet el rosszul. Nem a megfelelő helyre irányítanak a helyiek, bezár a múzeum, esetleg nem találsz éttermet a közelben.
Ebben segíthet a Google saját készítésű utazás szervezője, a Google Trips.
Az alkalmazás kizárólag Google felhasználói fiókkal működik. Az első belépés után elég csak begépelni, hogy hova szeretnénk menni és letölti a városhoz tartozó összes elérhető információt. A legszebb benne az, hogy elég indulás előtt letöltenünk a szükséges adatokat és legközelebb már nem kell wifi-t keresni vagy növelni a telefonszámlát a külföldi roaming díjak miatt.
Sőt, ha már jóval korábban elkezdtük tervezni az utazást és az email fiókban különböző levelek is tartalmaznak információt azzal kapcsolatban, akkor a program be is tölti az utolsó betűig. Gondolok én a szállásfoglalásra, múzeumlátogatásokra, és a látnivalókra. Ráadásul nemcsak azokat a látnivalókat tekintheted meg az alkalmazásban, amiket betöltött, hanem fel is ajánl további lehetőségeket a közelben.
Akkor vegyük kicsit jobban szemügyre az alkalmazást.
Az alkalmazás főmenüje a csempékhez hasonló ikonokkal van ellátva, ami 4 fő részre osztja a képernyőt. Reservations ahol a foglalások találhatók, a Things to do a tennivalókért felelős, Saved Places a mentett helyeket tartalmazza, amiket esetleg a barátok ajánlottak, és a Food & Drink alatt a különböző éttermekről talál az ember további információkat.
A program fő része a Things to do, ami rengeteg lehetőséget biztosít a felhasználó számára, hogy minél tartalmasabban töltse el az időt az útja során. Több menüpontot is tartalmaz.
Ahol elsőként a legnépszerűbb helyeket a Top Spots alatt mutatja meg a Google Trips, amiről, ha további információkat szeretnénk megtudni, mint a nyitvatartási idő, telefonszám, weboldal akkor elég csak rábökni egyet.
A második a For You ami a számodra felajánl további érdekességeket. Az Indoors a fedett és az Outdoors nyitott helyszíneket listáz. Amennyiben nagy a család, akkor a Kid Friendly opciót nekik találták ki, hiszen oda nyugodtan el lehet látogatni anélkül, hogy a szálláson hagynánk őket. A Farther Away a távolabbi látnivalókról, míg a Places A-Z név szerint listáz helyszíneket. A programon belül lehet értékelni, visszajelzést írni, és a kedvenc helyeket bejelölni.
Amennyiben valami nehézségbe ütköznénk, az alkalmazáson belül megtalálható egy súgó, sőt a Google munkatársaival is kapcsolatba léphetünk a Support-on keresztül.
Azoknak ajánlanám a Google Trips-et, akik gyakran utaznak külföldre és nem szeretnének semmiről lemaradni. Természetesen, akik a nyaralás idejére töltik le a programot azok nem fogják megbánni, mert egy nagyon jól összerakott alkalmazást fognak használni.
Ha tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több embert elérhessünk. Ha szeretnétek értesülni további akciós ajánlatokról, a heti hírekről, illetve minden egyéb tartalmunkról, akkor iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, vagy kövessetek minket az alábbi közösségi média platformok mindegyikén.
Köszönjük, hogy ismét velünk tartottatok! Sziasztok!
Facebook: https://facebook.com/teglaslaszlo
Twitter: https://twitter.com/teglas_laszlo/
Instagram: https://www.instagram.com/teglaslaszlo/
Email: teglas.laszlo@mndsblog.com
© Téglás László
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014