A Hét Appja Bővebben (iOS): Pebble

Most, hogy a Kickstarter-ről híres okos kiegészítőket gyártó cég felvásárlását befejezte a FitBit!

Úgy gondoltuk, hogy ezzel az alkalmazás teszttel mondanánk végső búcsút a sokak által szeretett vállalatnak.

Valamint minden olyan terméküknek, amiket az évek során megjelenítettek.

Melyek közül még az eredeti Pebble továbbra is a csuklómon “ketyeg”

Az okosóra mint eredeti elképzelés sok nagy gyártó fejében megfordult, és többen sikeresek is voltak, illetve továbbra is sikernek örvendnek ebben a kategóriában. Vegyük csak példának az Apple-t, aki utolsóként érkezett a piacra, és mégis egy olyan terméket, mely gyakorlatilag nem más mint egy Nyílt Beta teszt sikerre vitt. Vagy nézzük a Samsungot, akik a Gear™ óráikkal ha mást nem az igazán prémium felhasználóikat igyekeztek elkényeztetni az elmúlt időszakban.

Azonban az amit anno a Pebble tűzött ki célul, amikor megalkották első terméküket többekben hatalmas gyanút keltett, és szinte biztosak voltak abban, hogy a cég nem fogja tudni megvalósítani a terveit. Hiszen mind Android, mind iOS kompatibilitást, több napos, ha nem egy hetes akkumulátorüzemidőt, valamint saját fejlesztésű alkalmazásboltot tűztek ki célul, melybe a harmadik féltől származó appoknak is helyet kínáltak.

És mi az ami ebből megvalósult?

Gyakorlatilag minden fentebb említett megoldás helyet kapott a gyártó termékeiben. És ennek megfelelően születhetett meg ez a cikk is. Az iOS illetve Android kompatibilitáshoz, szükségünk van egy a készülékünkön futó vezérlőre, mely folyamatosan szinkronban tartja az óránkat a telefonunkkal. És ez már a kezdet kezdetén is elérhető volt, a Play Áruházból, valamint az App Store-ból.

Most pedig akkor kezdjünk el erre koncentrálni egy kicsit.

392x696bb-1

Az alkalmazás, ahogy azt fentebb is említettük az, ami ellátja a vezérlőpult feladatát. Hiszen ez lesz felelős azért, hogy az óránkon a legújabb firmware fusson. Illetve ez látja majd el az okos kiegészítőnket a pontos idő információkkal, valamint egyéb értesítésekkel.

Amint az első párosítás megtörtént az iPhone illetve a Pebble órák egyike között, onnantól kezdve az elsődleges kijelző melyre folyamatosan dob majd minket az alkalmazás az a számlap választó kijelző lesz. Itt akár az első, akár a harmadik féltől származó számlapok különböző al-beállításaival szórakozhatunk, illetve választhatjuk ki a nekünk tetsző megoldást.

A Pebble által fejlesztett számlapok, illetve egyéb beépített alkalmazások minden esetben ingyenesek. Míg a harmadik féltől származóak többsége, melyek nagyobb funkcionalitást is rejtenek magukban. Mint például az általam folyamatosan használt Aspire by Elijah Kang a maguk körülbelül £1 és £3 között mozgó árával abszolút nem tartoznak a túlságosan túlárazott alkalmazások, és kiegészítők közé.

392x696bb-2A második oldalon találhatjuk meg a már említett alkalmazásokat, melyek között alapértelmezetten a Beállítások, Naptár, Időjárás, Zene, Értesítések, Ébresztő, Számlapok, Időzítő, illetve Stopper appleteket kapjuk. Illetve innen érhetjük el a Pebble alkalmazásboltját is, ahol megtalálhatjuk a sportoláshoz, illetve az életmódunkhoz leginkább megfelelő appokat, mint például az Endomondo, vagy a TripAdvisor.

Illetve ezen különálló, és mondhatni minialkalmazások beállításait is erről a felületről érhetjük el. Ezek lehetnek akár csak egyszerű funkcionalitást semmiben nem befolyásoló opciók, mint például a hőmérséklet Celsius-ban, vagy Fahrenheit-ben való megjelenítése. Vagy az, hogy egy általunk előre meghatározott város adatait, vagy a geolokáció alapján kiszámított hely időjárási adatait jelenítse meg a készülék.

Az alkalmazás harmadik oldalán találjuk gyakorlatilag azt a menüpontot, ami a privát szféránk megzavarásával kapcsolatos beállításokat, pontosabban az értesítési hozzáféréseket kérő alkalmazások listáját tartalmazza. Ebben a menüpontban akár egyesével vonhatjuk vissza bizonyos alkalmazások engedélyeit, hogy a csuklónkra küldjék az értesítéseiket. Ami kifejezetten jó hír, hiszen így nem kell teljes mértékben az iOS-en belül megtennünk mindezt, és így mondjuk a Twitter, Facebook, Messenger, illetve egyéb alkalmazások frissítéseitől elesnünk.

Ami még szintén jó hír lehet azoknak, akik a fentebbieket olvasva gondolkoznak akár egy viszonteladó által, akár az eBay-en, vagy amazon-on értékesített Pebble készülék vásárlásáról. Azoknak még mindenképpen szeretném felhívni a figyelmüket arra, hogy a Pebble órák mindegyike képes a Bluetooth nélkül is ellátni azon alapvető funkciókat, mint amiket már említettünk. Így a telefon megléte nélkül is állíthatunk be ébresztőket, időzítőket, indíthatjuk el a stoppert, és így tovább.

Ha elgondolkoztatok egy Pebble termék vásárlásán, vagy esetleg már rendelkeztek egyel, csak az elmúlt időszakban eszetekbe sem jutott használni. Akkor itt tökéletes alkalom, hogy letöltsétek az alkalmazást.

 

app-store-icon_2x

Ha tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több embert elérhessünk. Ha szeretnétek értesülni további akciós ajánlatokról, a heti hírekről, illetve minden egyéb tartalmunkról, akkor iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, vagy kövessetek minket az alábbi közösségi média platformok mindegyikén.


icon-facebook-50x50       twitter_Color_Icon     instagram-logo-homepage-50x50   tumblr-50x50

Szutor Márk

Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
YouTube: http://www.youtube.com/user/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com

© Szutor Márk
Copyright by M&D’s Blog 2014 – ©

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.