Késett, esetleg törölték a járatod az elmúlt hat évben?

Remélhetőleg nem sokakkal fordult elő

Azonban sajnálatos módon megtörténhet, hogy légitársaságtól, és útvonaltól függetlenül késik, vagy éppen törlésre kerül a járatunk.

Ennek megfelelően úgy döntöttünk, hogy az előzőekben már megírt cikkünket, most újabb információkkal egészítjük ki.

Többek között már csak azért is, mert mindenképpen az a célunk, hogy minél jobb megoldásokkal tudjunk szolgálni nektek.

Arról már nem is beszélve, hogy legújabb partnerünk kifejezetten az ilyen esetek kompenzációjával foglalkozik, így több módon állhatunk rendelkezésetekre.

Kezdjük azonban az alapokkal, és mindenek előtt tisztázzuk, mi számít késésnek?

Nos erre a legjobb válasz talán az lenne, hogy ez relatív, hiszen sokan már 30 percet is annak nyilvánítanának, és igazuk is lenne. Azonban a jogi, és törvényi értelemben egyáltalán nem erről van szó.

Az Európai Unió 261-es rendeletének értelmében minden azon múlik, hogy honnan-hova repülünk, és így a távolságra vetítve változik az “elfogadható” késés mértéke is. Természetesen lehet vitatkozni azzal, hogy a távolságokat pontosan hogyan számoljuk ki, hiszen egy Tököl-Szeged sétarepülés, és egy Budapest – Athén menetrendszerinti járat útvonala teljesen másképp kerül megtervezésre.

Azonban az alapok mit sem változnak, a fentebb említett szabályzat értelmében ugyanis az indulási és az érkezési repülőtér közötti távolságokat nem a valóban repült útvonal alapján számolják. (Hiába lenne ez a pontosabb megoldás)

A kilométerek egyetlen egyenes vonal húzásával kerülnek kiszámításra, mely Európán kívül, illetve természetesen a kontinensen belül is sokszor okozhat majd fejfájást az utazóknak. Lássunk is erre egy példát

Induló Reptér

Érkező Reptér

Távolság

Jogszabály alapján

BUD

ATH

607 nm** / 1124 km

Valós repült távolság alapján*

BUD

ATH

650 nm** / 1204 km

Jogszabály alapján

ATH

LHR

1312 nm** / 2430 km

Valós repült távolság alapján*

ATH

LHR

1342 nm** / 2655 km

* A valós repült távolság a különböző útvonaltervezési normáknak, időjárási körülményeknek, illetve az útvonalon üzemelő géptípusnak megfelelően változhat. A jelenlegi keretek között a 2018. augusztus 14-én üzemeltetett A3 878-as (Budapest – Athén) járatot, valamint az A3 600-as (Athén – Heathrow) járatát vettük figyelembe.
** A távolságok minden esetben tengerészeti mérföldben lettek megjelölve, hogy mindenképpen a repülésben használt mértékegységekkel számoljunk. A kilométer értékek a tengerészeti mérföld számokból kerültek konvertálásra, (1 nm = 1.852 km) valamint a legközelebbi egyes értékre lettek kerekítve.

Mint azt láthatjátok a fentebbi példán, már ilyen relatíve rövid járatok esetén is felléphetnek relatíve nagy különbségek. Azonban az olyan útvonalak esetén, mint például Athén – Bécs, már másképp alakul a helyzet

Hiszen ezen az útvonalon a légvonalban mért távolság összességében 690 tengerészeti mérföld, mely összességében 1279 kilométer. Azonban 2018 augusztus 14-én, az A3 860-as (Athén – Schwechat) járat az adott útvonalon összességében 1408 kilométert repült, mely már nagyban megközelíti azt a határt, ahonnan a légitársaságoknak egy magasabb kompenzációt kellene fizetnie a minimum három órás késés, vagy járattörlés esetén.

Azonban miért is írjuk mindezt? Nos leginkább abból az okból, mivel weboldalunk legújabb partnere a ClaimCompass kifejezetten az ilyen esetekre szakosodott.

Szeretnétek megtudni, hogy jogosultak vagytok-e bármilyen kompenzációra? Avagy biztosan tudjátok, hogy a légitársaság egy olyan okból törölte a járatotokat, ami miatt akár €600 ütheti a markotokat minden a foglaláson szereplő utas után.

Ez esetben nincs is más dolgotok, mint az alábbi linkre kattintva elindítani a kérelmeteket.

https://www.claimcompass.eu/ref/mds-blog

És a legjobb az egészben, hogy amennyiben nem jártok sikerrel, és amennyiben a vállalat ügyvédei nem tudják a légitársaságnál elfogadtatni az amúgy jogos kérelmeteket, úgy az nektek nem kerül semmibe.

Így, ha és amennyiben volt az elmúlt hat évben akár törölt, akár késett járatotok, melynek adataival még mindig rendelkeztek, úgy kattintsatok az alábbi linkre, és indítsátok el a kérelmet a légitársaság felé.

https://www.claimcompass.eu/ref/mds-blog

Amennyiben pedig bármilyen kérdésetek lenne a ClaimCompass-al, a procedúrával, illetve az EU261/2004-es rendelettel, valamint bármelyik partner légitársaságunkkal kapcsolatosan, úgy nyugodtan keressetek fel minket az alábbi elérhetőségeink bármelyikén.

Ha tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, illetve osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Amennyiben nem szeretnétek lemaradni a további tartalmainkról sem, akkor pedig iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, vagy kövessetek minket az alábbi közösségi média platformok bármelyikén.


icon-facebook-50x50       twitter_Color_Icon     instagram-logo-homepage-50x50   tumblr-50x50

Szutor Márk

Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com

claimcompass_logo_white-bg© Szutor Márk
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.