Mint azt gondolom Ti is észrevettétek, így a hónap utolsó napjaiban több már megszokott tartalmunk tért vissza!
És ez most csütörtök este sincs másképp, hiszen most visszatértünk a Movie Night-tal, és ezzel együtt 2018 egyik talán leginkább kritizált filmjét hoztuk el nektek.
Ez nem más, mint a Bohemian Rhapsody
És akkor jöjjenek a már kötelező elemek, hiszen alább a film cselekményei következnek!
A már tőlünk megszokott ütemben természetesen most is az előzetessel kezdenénk, hogy jóval nagyobb mértékben tudjátok majd beleélni magatokat a következő sorokba.
A háttértörténet
Úgy érzem, hogy Farrokh Bulsara-t sokaknak be kellene mutatnom, azonban ha egy másik nevet, egészen pontosan Freddy Mercury-t említem, úgy már jóval egyszerűbb dolgom van.
Az énekes, és a Queen együttes történetét feldolgozó filmet sok kritika érte, a különböző történelmi pontatlanságai, valamint a szereplőválogatás miatt. Azonban úgy gondoltuk, hogy ettől függetlenül figyelmet szentelünk ennek a Bryan Singer által rendezett filmnek.
A cselekményről:
Megmondom őszintén nagyon nehéz dolgom van, ha szeretném összefoglalni a történteket, oly módon, hogy ennek a szegmensnek értelme is legyen. Viszont mivel nem szeretek szakítani a hagyományokkal, így ezt megpróbálom.
Az igaz történet által inspirált film, a Queen alapításának, különböző problémáinak, valamint sikereinek történeteit dolgozza fel. Miközben betekintést nyerhetünk Freddy Mercury igencsak extravagáns életstílusába.
Bár ez az előző mondatom korántsem meglepő, hiszen nem egyszer énekeltük mi is, hogy
“Don’t Stop Me Now”
És bár valóban voltak olyan szálak a történetben, melyek nem fedték a valóságot, ezektől eltekintve úgy érzem, hogy egy a rajongóknak kötelező mű született.
Nem is húznám azonban tovább a szavakat, lássuk, hogy mi az ami igazán élettel tölti meg a filmet, ez pedig nem is lehetne más, mint a következő kategória.
A színészi munka:
Főszereplők:
Rami Malek (Freddy Mercury)
Az első pontban szeretném megjegyezni, hogy rengetegen nem értettek egyet Bryan Singer, illetve a Casting Crew döntésével amikor Rami Malek-et választották a főszerepbe.
Mindazok után, hogy nem egy interview-t végig néztem a színésszel a film megtekintése után, mindenképpen azt kell mondanom, hogy ezek a félőrültek maradjanak meg inkább a rajzfilmek kritizálásánál.
Erre a szerepre nehéz lett volna egy olyan embert találni, aki ekkora beleéléssel, tehetséggel, és némi fizikai hasonlósággal tudta volna ismét megjeleníteni Freddy Mercury-t a színpadon!
Bár a színész többi filmjét nem volt alkalmam megtekinteni, így összehasonlítási alapom nincs az előző szerepeihez képest. Az biztos, hogy ezzel az alakítással sikerült igencsak betörnie Hollywoodba.
Lucy Boynton (Mary Austin)
Az egyetlen női főszereplőként nem jutott egyszerű falat Lucy Boynton-nak a színésznőt a legtöbben a 2017-ben megjelent Gyilkosság az Orient Express-en c. filmből ismerhetik.
Itt azonban mindenképpen meg kell említenem ismét, hogy nincs viszonítási alapom az előző filmjeivel kapcsolatosan. És bár az eleinte szégyenlős tinilányt, valamint mindezek után a már komoly nőt tökéletesen hozza. Azt azonban a mai napig nem tudom eldönteni, hogy a hidegség ami néha megjelenik a vásznon az vajon a színésznő képességeit, vagy éppenséggel a rendező instrukcióit tükrözi.
Látvány,- és Zenei Világ:
“We will, we will, ROCK YOU!”
Azt hiszem ez lesz az, ahol senki sem panaszkodhat majd, aki akár csak egy számát is hallotta a méltán népszerű együttesnek. Hiszen a teljes film során nem egyszer hallgathatjuk végig a klasszikusokat. (Mondjuk furcsa is lenne, ha nem így történt volna). A csúcspont azonban talán ott következik be, amikor a banda a Live Aid koncerten adott előadását nézhetjük. Melyet a filmkészítőknek sikerült szinte egy az egyben újra kreálni.
Itt találhatunk még néhány elrejtett ‘Easter Egg’-et is, hiszen az amúgy összességében csak extrának gondolt emberek között a Queen tagjai is feltűnnek. Ezzel is hommega-t állítva azoknak az embereknek, akiknek a 80-as évek legikonikusabb slágereit köszönhetjük.
Értékeljünk:
Nos látvány, illetve zenei élmény terén azt kell mondanom, hogy mindenképpen magas értékelést ért el nálunk a film.
A színészi munka soha nem is volt egyszerű, hiszen egy olyan embert megszemélyesíteni aki sajnálatos módon már nincs velünk, és csak az elmondások valamint különböző háttérinformációk állnak csak rendelkezésre. Az alapján nehéz maradandót kreálni.
A legtöbb kritikus persze nem látja a fától az erdőt, így nem a teljes képet veszi figyelembe, pusztán a hibákat. Azonban mindezektől eltekintve ismét egy olyan filmet adhatttunk a listánkhoz, mely méltán megérdemli a “Bajnokoknak” szóló értékelést!
After-all: “We are the champions”
Összegzés:
Mindazoknak, akik képesek eltekinteni a történelmi pontatlanságoktól, illetve attól, hogy a rendezők némi szabadságot használtak ahhoz, hogy filmre vigyék a Queen sikertörténetét azoknak mindenképpen ajánlanánk a filmet!
Ami az eredeti nyelv, illetve a szinkronizált változat közötti különbségeket illeti, ebben az esetben nem tudunk dönteni a kettő között, hiszen mint a legtöbb ‘musical’ esetén a film nagy részében nem a szereplők közötti interakció lesz az, ahol a legtöbbet számít majd a hangzás. Azonban a nem túl hiteles fordítások miatt egy kicsit továbbra is az eredeti nyelven történő moziélményt javasolnánk!
Lezárásképpen pedig úgy érzem, hogy nem is válaszhatnék egy másik pillanatot a Queen együttes életéből, mintsem az 1986. július 26-án történteket!
Ha tetszett ez a tartalom, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Amennyiben nem szeretnétek lemaradni a további bejegyzéseinkről sem, akkor iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, avagy kövessetek bennünket az alábbi közösségi média platformok mindegyikén!
Szutor Márk
Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com
© Szutor Márk
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014