Elérkeztünk hát a tesztelésünk harmadik hetének végéhez.
Ez pedig nem is jelenthet mást, mintsem, hogy ismét elővettük, és leporoltuk azokat az alkalmazásokat.
Amiket már jó ideje nem volt alkalmunk használni.
Igaz, a listán azóta már nagyban változtattunk is, hiszen rájöttünk, hogy bizonyos tesztelési metódusaink nem a legjobbak, vagy éppenséggel a legátfogóbbak. Így tartsatok hát most is velünk, és lássuk, miként teljesített a tesztjeinken a HP EliteBook 850 G3.
Kezdjük talán az egyik legfontosabbal, az AIDA 64 Stressz Tesztjével a dolgokat!
Itt már azonban egy apró problémába ütköztünk, ez pedig nem volt más, mintsem az adminisztrátori jogok hiánya. Ennek megfelelően sajnálatos módon a számítógép bizonyos aspektusairól nem kaptunk információt a szoftvertől. És csak és kizárólag a CPU Órajelét tudtuk figyelemmel követni.
![System Stability Test - AIDA64 [ TRIAL VERSION ]](https://szutormark.files.wordpress.com/2019/01/system-stability-test-aida64-trial-version-2019-01-21-20-18-25_moment.jpg?w=1040)
Az első három perc 100%-os üzemen történő futtatás után még nem merültek fel hőkezelési problémák, és a ventillátorok is egy relatíve elfogadható sebességel pörögtek. És a zajszint is elfogadható volt a 34-37 dB-s tartományban.
A komplett tizenöt perces futtatás után sem láttunk különbséget, sem az órajelben, illetve ingadozást sem láttunk a teljesítményben. Így tehát joggal állíthatjuk, hogy a HP egy az eszköznek nagyon is megfelelő hűtési rendszert dolgozott ki. Igaz azt mindenképpen szeretném látni, hogy mi az amit esetlegesen a dedikált GPU-val szerelt megoldás produkálna ugyanezen a teszten!
Ezek után azonban kíváncsi voltam, hogy mire képes az Intel HD Graphics 520-as integrált grafikus processzor.
Cinebench R15.0
Jöhetett a CPU tesztelése is, hiszen itt már eddig sikerült jó eredményeket elérni, úgyhogy lássuk mi lett a vége ennek a tesztnek.
A 303 pont ugyan nem a legnagyobb teljesítménybajnok, hiszen mint az a képen is jól látható A közel négy évvel ezelőtt a processzor előtt megjelent, azaz 3-ik generációs, 4 magos Intel Core i7-3840QM is magasan túlszárnyalja ezt a teljesítményt.
Jöhetett mindezek után a GeekBench 4
Illetve jöhetett volna, hiszen a fentebb említett admin jogok, pontosabban azok nem megléte miatt az adott alkalmazást nem tudtuk lefuttatni semmilyen módon sem lefuttatni. Ez sajnos hasonló módon igaz volt a másik szeretett programunkra, a PC Mark 8 Home Conventional Tesztjére, valamint a PC Mark 10 teljes tesztjére.
Így nem maradt más hátra, mint a CrystalDiskMark 6 futtatása.
Köszönhetően a 256 GB-s SSD-nek, mely bár nem az NVMe sztenderdet használja, itt az első teszt során, melyet egy 50 MB-s próbafájllal végeztünk abszolút nem lettek rosszak az eredmények.
Hiszen az olvasási sebesség 537.3 MB / s-ben merült ki, míg az írási sebesség 361 MB / s-ben.
Ugyanezt a tesztet elvégeztük az 1GB-s próbafájllal is, mely során némi teljesítménynövekedést tapasztaltunk az olvasás terén, hiszen itt már 534.9 MB / s-ben merült ki a maximális adatátviteli ráta mértéke.
Persze nem felejtettük el a Speedtest.net futtatását sem.
A teszt során összesen 7 csatlakoztatott eszközt számoltunk ugyanezen a hálózaton, és a tesztek mindegyike a 2.4 GH-s sávon történt.
Az első tesztünket a routertől körülbelül 5 méterre végeztük. Mely során az eszköznek nem volt tiszta rálátása a hozzáférési pontra. Melyet egy fenyőből készült szekrénysor, és egy betonfal blokkolt.
A második teszet a routertől egy méterre folytattuk le, minden blokkolás nélkül, ahol az eredményeink mindennek, csak rózsásnak nem voltak mondhatóak.
Míg a harmadik teszet a routertől nagyjából 10 méterre végeztük, mely során két betonfal, illetve egy fenyőajtó blokkolta a jeleket.
Azonban ezek a teszteredmények akárhonnan nézve is furcsák, és először mi sem értettük, hogy pontosan mi is lehet mindez. Így megismételtük a tesztjeinket ugyanazokból a távolságokból, és ugyanazokkal a paraméterekkel azonban egy másik alkalmazást használva. És hasonlóan meglepő eredményeket kaptunk.
Nem tudom pontosan, hogy itt hardware problémáról kell-e beszélnünk, avagy teljes mértékben szoftveres hibából adódó gondokról van-e szó. Azonban mindenképpen megdöbbentő, hogy ennyire rossz eredményeket érünk el. Holott az ugyanazon a helyen lévő (5 méterre a routertől) 2008-as MacBook, az alábbi eredményt tudhatja magáénak.
Üzemidő.
Ez volt az a kategória amit az előző hetek során folyamatosan figyeltem. És a laptop ezen aspektusával tökéletesen meg vagyok elégedve. Nem egyszer fordult már elő az, hogy esetlegesen otthon felejtettem a töltőmet, és ilyenkor a teljesen akkumulátor kímélő üzemmódot igénybe véve egy teljes munkanapot végig tudtam csinálni a géppel.
Hiába, már egy pár évvel ezelőtt elértünk oda, hogy erre képesek a Windows számítógépek is, és nincs szüksége az embernek arra, hogy egy MacBook Air-t vegyen, ha esetleg ennyit szeretne akkumulátorról dolgozni.
Ami a további felhasználói élményeinket illeti, itt nagy változások nem történtek. A Windows 10 Pro x64 változata továbbra is tökéletesen, és minden probléma nélkül fut az eszközön.
És bár köszönhetően annak, hogy a Microsoft fejlesztői folyamatosan újításokon dolgoznak, így ez talán még jobb lesz majd a jövőben. Egyelőre azonban nem bíznám el magamat túlságosan, és pontosan ezért is van az, hogy személyes felhasználásra a mai napig a macOS-t választom.
Tudjátok még mi az ami úgyszintén egy jó választás lehet! Természetesen nem más, mint egy VPN szolgáltatás!
Erre nyújt kiváló megoldást a NordVPN kiváló szolgáltatása, mely a beépített killswitch-nek köszönhetően bármilyen probléma esetén automatikusan megszakítja a fennálló veszélyt tartalmazó kapcsolatot.
Amennyiben szeretnétek Ti is kihasználni egy nagyszerű, és olcsó VPN minden szolgáltatását, úgy nincs is más dolgotok, mint az M&D’s Blog és a NordVPN közös ajánlatán keresztül feliratkozni a szolgáltatásra, melyet az alábbi logóra kattintva érhettek el.
Addig is köszönjük, hogy ismét velünk tartottatok! Amennyiben tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Ha nem szeretnétek lemaradni a további tartalmainkról sem, akkor kérlek iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, valamint kövessetek bennünket az alábbi közösségi média oldalak mindegyikén.
Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com
© Szutor Márk
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014