Nem is telt el sok idő, és már itt is vagyunk a Termékbemutató sorozatunk következő részével.
Természetesen, ahogy eddig is, ez alkalommal is az elvárásainkkal kapcsolatos tapasztalatokat szeretnénk megosztani veletek.
És ezt nem is nagyon szeretnénk tovább húzni, így bele is kezdünk a Lenovo belépőszintű laptopjának következő heti tesztelésébe.
Alapvetően persze furcsa egy olyan eszközről, mint a HP EliteBook 850 G3, egy olyan eszközre váltani, mint a Lenovo Ideapad 100-15IBD. Bár egy szóval sem mondom, hogy egyik sem felel meg a követelményeimnek. Azonban egy alapvetően prémium szegmensbe szánt eszköz után, egy olyat a kezembe venni, mely teljes mértékben a “mindenki számára elérhető” kategóriába tartozik, ott azért számít az ember hatalmas különbségekre.
Kezdjük talán ismét a méretekkel, illetve az ezzel kapcsolatos dolgokkal.
Megmondom teljesen őszintén, hogy ez volt az első olyan laptop, ami nem jött velem minden nap, vagy éppenséggel nem használtam sehol a lakáson kívül. Bár hordozhatósága terén nem hinném, hogy gond lett volna vele.
Hiszen a műanyag borításnak, illetve az alapvetően nem túlzotttan erős hardware csomagnak köszönhetően valószínűleg kevésszer merült volna fel az a probléma, hogy túlságosan nehéz lenne a laptop.
Így mondhatni, hogy ezt a kategóriát, illetve kritériumot teljes mértékben kipipálja a készülék. Nem volt kényelmetlen, vagy éppenséggel problémás a számítógép kezelése. Kezdhetnénk, pontosabban folytathatnánk természetesen azzal, hogy azért egy 15,6″-es laptopról beszélünk.
Így tehát biztosan megvan a maga előnye annak, hogy ekkorára sikerült a kijelzőt, és ezzel együtt a teljes készüléket formázni. Azonban sajnálatos módon itt már voltak olyan problémák, illetve inkább hiányosságok, amik a használatot meglehetősen furcsává és szokatlanná tették az elmúlt hét folyamán.
Azonban nem a furcsa kiosztású billentyűzet, vagy az éppen egy kicsit ragadósnak, és gyurmás érzést keltő gomboknak köszönhető mindez, hanem a trackpad-nek.
Ez a felület alapvetően túlságosan is kicsi, és ezt a helyzetet azzal sem sikerült orvosolni, hogy külön fizikai gombokat helyeztek el a trackpad allján. Bár azon a pár miliméteren nem sok múlik, mégis egy kicsit jobb érzetet adna, ha ez a plusz hely rendelkezésemre állna.
Főleg mivel az előző cikkeimben említett Logitech Performance MX egerem úgyszintén kezdi megadni magát.
És akkor ezzel együtt térjünk is át a mindennapos használatra.
Nos az olyan feladatokra amire normális ember egy Windows laptopot használ, arra valószínűleg ez mindenkinek tökéletes eszköz lesz. Az Intel Core i3-5005 bár nem egy túlságosan nagy erőgép. Azonban az olyan feladatokra, mint különböző Full HD YouTube videók nézése, vagy esetleg egy második monitor használata még nem okoz gondot neki.
Bár itt is vannak olyan limitációk, illetve kiegészítők, amik ezt a CPU-t nagyban segítik. Ezek közé tartozik az nVidia GT920M videókártya, ami megintcsak nem tartozik a legerősebb hardware komponensek közé.
Azonban a Sins of a Solar Empire, Stellaris, Transport Fever, illetve egyéb relatíve kisebb gépigényű játékok kevés problémával, de élvezhetően futottak, egy olyan grafikus teljesítményen, amit nem neveznék sem magasnak, sem alacsonynak. Azonban ezen programok esetén nem feltétlenül a látvány az ami fontos, így ezzel a kompromisszummal meg vagyok elégedve.
Itt pedig egy elég fontos szó került ebbe a cikkbe, ez pedig nem más mint a kompromisszumok.
Egy ilyan laptop esetében minden téren meg van kötve a kezünk, azonban a kérdés leginkább az, hogy mennyire. Hiszen, ha és amennyiben olyannyira, hogy az már a mindennapi használat során is kihat a felhasználói élményre, akkor ott már problémák vannak.
Amennyiben azonban, egy élhető, és használható konfigurációról van szó, úgy természetesen ez nem okoz problémát.
Szerencsére itt az utóbbiról beszélhetünk, és ennek megfelelően nem is nagyon tudom rosszul értékelni a készüléket. Bár hagy némi kívánnivalót maga után. Kezdve talán az I/O-val.
Úgy tűnik, hogy a jóhoz vagyok szokva Windows laptopok esetében, és két USB Type A port már nem elég az alapvető feladataimra, avagy egy USB Type-C port hiányát már egyre kevésbé viselem könnyen.
És bár ez a legtöbb embert nem fogja befolyásolni, hiszen nyugodt szívvel húzzák majd ki a headsetet amikor egy USB Drive-t kell csatlakoztatniuk, azonban számomra a kényelem a legfontosabb egy-egy eszköznél, így ezt mindenképpen rossz pontként kell, hogy felírjam.
Térjünk át azobnan egy régi témára, ha mást nem a magam részéről régire, az utazás közbeni használatra.
A Lenovo mérnökei egy kicsit fukar kézzel néztek az akkumulátorra, és nagy valószínűséggel úgy gondolták, hogy egy relatíve gyenge hardware-hez, egy kis méretű akksi is elég lesz majd.
És valamilyen szinten igazat is adnék nekik, hiszen normál esetben elég is lenne, azonban egy olyan útra, mint a lakástól-lakásig tartó Athén – Budapest távot nem feltétlenül szeretném megtenni egy töltési lehetőség nélkül.
Természetesen ennél lehetne rosszabb is a helyzet, hiszen egy összesen másfél órás üzemidőről is beszélhetnénk, azonban a laptop a maga 3 és fél órás üzemidejével nem igazán emelkedik ki a tesztelt eszközök sorából.
Az elmúlt két hét, amit az eszközzel töltöttem akárhonnan nézve is arról szólt, hogy miként tudok alkalmazkodni egy eszközhöz. Mely a legjobb esetben inkább fordítva kéne, hogy megtörténjen, és annak kellene alkalmazkodnia az én igényeimhez. Azonban az elkövetkezendő két hétben kiderül, hogy mennyire sikerül majd berendezkednem ezen a gépen, és hogy személyes használatra megtartom-e?!
Addig is azonban, ha már van egy meglévő számítógépetek, telefonotok, tabletetek, vagy akármilyen más eszközötök, úgy a legfontosabb dolgotok nem lehetne más, mint az adataitok védelme.
Erre nyújt kiváló megoldást a NordVPN kiváló szolgáltatása, mely a beépített killswitch-nek köszönhetően bármilyen probléma esetén automatikusan megszakítja a fennálló veszélyt tartalmazó kapcsolatot.
Amennyiben szeretnétek Ti is kihasználni egy nagyszerű, és olcsó VPN minden szolgáltatását, úgy nincs is más dolgotok, mint az M&D’s Blog és a NordVPN közös ajánlatán keresztül feliratkozni a szolgáltatásra, melyet az alábbi logóra kattintva érhettek el.
Addig is köszönjük, hogy ismét velünk tartottatok! Amennyiben tetszett ez a cikk, akkor kérlek nyomjatok rá egy like-t, és osszátok meg, hogy minél több emberhez elérjen. Ha nem szeretnétek lemaradni a további tartalmainkról sem, akkor kérlek iratkozzatok fel a WordPress rendszerén keresztül, valamint kövessetek bennünket az alábbi közösségi média oldalak mindegyikén.
Facebook: http://www.facebook.com/szutor.mark
Twitter: http://www.twitter.com/szutormark
Instagram: http://www.instagram.com/szutormark
Email: szutor.mark@mndsblog.com
© Szutor Márk
© Copyright by M&D’s Blog Since 2014